CHATA U ŠÍRŮ

Běh do vrchu Rokytnice - Dvoračky

25. ročník se konal v sobotu 16.7.2022 od 14:00 hodin

Běh z Rokytnice na Dvoračky patří k tradičním sportovním událostem, které se v létě konají v Rokytnici nad Jizerou. Závod je dlouhý 8,5 km a závodníci při něm překonají převýšení 750 m. Celkový vítěz získává putovní pohár.
Pohár pro vítěze
V roce 2022 se uskutečnil již 25. ročník tohoto závodu. Tento běh je také zařazen do MARATONSTAV Českého poháru běhů do vrchu, a to do nejobtížnější kategorie SUPER. Od roku 2008 se koná ve stejný den v dopoledních hodinách běh do vrchu pro dětské kategorie ve Ski areálu Modrá Hvězda.
Start závodu je na náměstí v Rokytnici před radnicí. První část tratě stoupá až nad koupaliště, pak pokračujě mírně do kopce ke kapličce. Za ní následuje seběh, dále ke tkalcovně RTK a odtud lesem k fotbalovému hřišti. Pořádný kopec začíná právě tady, a kromě seběhu z křižovatky nad Světlankou pod Huťskou boudu, vede trať jen pořád nahoru. Cíl závodu je na Dvoračkách.
Pohár pro vítěze
V cíli je pro závodníky připraveno občerstvení. Až do cíle jsou také Horskou službou přivezeny věci na převlečení. Po doběhnutí posledního závodníka se vyhlásí výsledky a předají se ceny za umístění v kategoriích. Nakonec se vylosuje tombola podle startovních čísel. Závodníci se pak vracejí "po svých" zpátky dolů do Rokytnice.
Cíl na Dvoračkách
Zásluhu na tom, že vše proběhne tak, jak má, mají především tři hlavní organizátoři: Libor Plucha, Standa Kynčl a Vašek Šír. A samozřejmě spousta dalších sportovních nadšenců, kteří při závodě pomáhají.
Vyhlášení výsledků

 

Další informace o poháru běhů do vrchu naleznete zde.

Kontakt: Jana Šírová, Dolní Rokytnice 160, 512 44, Rokytnice nad Jizerou, tel.: 777 934 856, 481 523 375

České kování